Dzień dobry! Porównaj
Filtruj według

Getry merino damskie

Filtruj według

Wełna z merynosa cieszy się ogromnym uznaniem. W szczególności ceniona jest w gronie sportowców, pasjonatów podróży, pieszych wędrówek, a także osób aktywnych fizycznie. Pozyskiwana z runa owiec hodowlanych charakteryzuje się wysoką jakością. Jej unikalne właściwości związane są z procesem ewolucji. Zwierzęta, przystosowując się do zróżnicowanych, nierzadko ekstremalnych warunków, nabyły sporej elastyczności. Szacuje się, że merynosy mogą funkcjonować w przedziale temperatur od -20 do +35 stopni Celsjusza. Nie jest więc zaskoczeniem, że legginsy merino damskie są świetnym wyborem bez względu na porę roku, szczególnie dla miłośniczek outdooru, gdzie izolacja i właściwości termoregulacyjne mają bardzo duży wpływ na wygodę.

Wygodne i komfortowe legginsy - getry Merino z wełny merynosa

Legginsy z wełny merynosów mają wiele zalete docenianych szczególnie w okresie zimowym. Miłe w dotyku włókno daje poczucie wygody noszenia. Wełna merino jest bardzo delikatna w porównaniu do zwykłej wełny, która nierzadko podrażnia wrażliwą skórę. Lekka struktura idealnie nadaje się na damską bieliznę z wełny merynosa, która przyjemnie otula ciało. Dużą zaletą wyrobów z merino są właściwości termoregulacyjne włókna, dzięki czemu są świetnym wyborem na każdą porę roku. Regulacja temperatury ciała to duże ułatwienie dla osób aktywnych fizycznie. Ruch wzmaga pocenie się i rozgrzewa ciało, a porowata wełna merino z sukcesem odprowadza wilgoć. Legginsy z wełny merynosa chronią skórę przed przegrzaniem i przepoceniem. Ciało pozostaje suche, co gwarantuje komfort użytkowania.

Legginsy merino z wełny merynosa a ekologia

Wełna merynosa pobierana jest wprost od zwierząt, jednak włókna stale odrastają i wymagają każdorazowego ścięcia. Owca rocznie produkuje nawet kilka kilogramów wełny merino, zachowując świetnie właściwości naturalne. Włókna są materiałem ekologicznym. Naturalna wełna rozkłada się w sposób całkowity, w ciągu roku powracając do obiegu pod postacią cennych wartości dla przyrody. Jej biodegradowalność to zdecydowana zaleta w świecie, w którym można dostrzec tak ogromną nadprodukcję dostępnych dóbr materialnych. Naturalne włókna to zdecydowanie przyszłość dla ochrony planety i zapewnienie sobie najlepszych właściwości w czasie użytkowania odzieży. Legginsy wełna merino to inwestycja, która z pewnością okaże się zasadna bez względu na dotychczasowe upodobania. Miękkie i delikatne włókna przyjemnie otulają skórę, dając poczucie komfortu cieplnego.

Odporne na nieprzyjemne zapachy legginsy merino damskie

Wybór odzieży z wełny coraz mniej zaskakuje. Legginsy merino damskie dzięki doskonałym właściwościom naturalnym zyskują sympatię szerokiego grona bez względu na wiek. Włókno dzięki swojej strukturze nie tylko wyróżnia się wysoką oddychalnością i możliwością blokowania promieni słonecznych UV, ale również niweluje nieprzyjemne zapachy. Legginsy wełna merino i ich antybakteryjne właściwości są doceniane w przypadku innych części garderoby z wełny. Do kompletu warto postawić na koszulki damskie merino, które podobnie jak legginsy z wełny merynosa świetnie sprawdzą się w czasie aktywności fizycznej.

Dowiedz się więcejShow less

Menu

Udostępnij

Utwórz darmowe konto aby dodawać ulubione przedmioty.

Zarejestruj się

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy obserwowanych.

Zarejestruj się